Darmowe ebooki – programowanie

Książki techniczne są drogie, w Polsce często nawet trudno dostępne, ale zaraz! Może są gdzieś wielkie pokłady darmowych ebooków?

»
Author's profile picture mariom on linux and programowanie

Telefon, tablet, phablet?

Stało się. Wiedziałem, że w końcu się to stanie i nadszedł niestety ten moment. Życie [Desire Z][1] na forum xda-developers dobiegło końca. Wszyscy aktywni deweloperzy przenieśli się już na inne telefony, a ja zostałem przez to bez aktualizacji. Wątpię by stał się jakiś cud, więc 4.2.2 to ostatni Android na ten telefon. Szkoda. Czas więc rozejrzeć się za następcą godnie mi służącego od 2 lat telefonu.

»
Author's profile picture mariom on ogólne

Steam Controller

Jak się część osób domyślała, przez krążący po internecie patent (który jednak dotyczył trochę inaczej wyglądającego pada) – trzecią niespodzianką od Valve jest kontroler. Czemu brak zaskoczenia? Bo jak najpierw zapowiadają system, później „konsolę” – to dosyć łatwo na myśl przychodzi jakiś pad do tej konsoli.

»
Author's profile picture mariom on gry and pozostałe

Zmiany na blogu

Jak można zauważyć ostatnio był wysyp wpisów. Spowodowane było to tym, że byłem na wakacjach i nie miałem dostępu do internetu, więc wszystko poszło niemal jednocześnie na bloga po powrocie.

»
Author's profile picture mariom on pozostałe

SteamOS, Steam Machines – co następne?

Przez ostatnie kilka dni Valve uchyla kolejne rąbki ich „tajemnic”. Nie, ostatnią z nich nie będzie HL3 – ale może i lepiej, że seria skończyła się na dwóch świetnych tytułach i nie próbują żerować na dobrej serii tylko dla zysku jak niektórzy inni? Na myśl mi przychodzi Max Payne 3, który jest dobrą grą, ale nie jest Maksem. Dobra, tyle tych dygresji i gadania o niczym. Przejdźmy do rzeczy.

»
Author's profile picture mariom on gry, inne, and linux