GitLab – push webhook (czyli o statycznym serwowaniu plików z repozytorium)

W pracy była potrzeba na postawienie serwera gita wraz z webui. Wybór gitlaba jest chyba w miarę oczywisty. O samej instalacji nie ma co się rozpisywać, ponieważ dokumentacja robi to wystarczająco dobrze i wystarczy ją przeczytać uważnie i wykonać podane polecenia, używając od czasu do czasu odrobiny mózgu.

»
Author's profile picture mariom on linux, php, programowanie, and serwer

Jak to google…

… do mnie dzwoniło. Zaczęło się zupełnie niewinnie i właściwie prawie przeoczyłem tego maila. Nie pierwszy, nie ostatni mail od czegoś tam poprzez linkedin. Po tym jak przeczytałem kilka stwierdziłem, że raczej szkoda na nie czasu – skoro pisała do mnie jakaś firma szukająca administratora Windowsa, gdzie widać po profilu, że mam zerowe doświadczenie w tym temacie. Jednak jakoś słowo „google” zadziałało jak mały magnes. Też miał go zignorować, ale ciekawość wygrała.

»
Author's profile picture mariom on ogólne

Mac

Stety czy niestety wyszło tak, że w pracy używam komputera z nadgryzionym jabłuszkiem na obudowie. Minęło już kilka dni zmagania się z innym systemem, innym sprzętem, z całkowicie odmiennym podejściem do wielu spraw, do którego przywykłem korzystając z Linuksa od kilku lat i dawno temu używając systemu od firmy z Redmond.

»
Author's profile picture mariom on ogólne

Btrfs

Jakiś czas temu kupiłem dysk z przeznaczeniem tylko na dane. I zostało mi sporo wolnego miejsca na dysku systemowym. Akurat to nie jest problem, bo pewnie za jakiś czas się przyda, ale problemem zaczęło być miejsce dostępne na /rootfs mojego Gentoo. Z czasem mam coraz więcej aplikacji i po prostu zaczynam się obawiać, że któregoś razu mi braknie miejsca. I tu przechodzimy do akcji pod kryptonimem „operacja dysk”.

»
Author's profile picture mariom on inne and linux

Welcome to Jekyll!

You'll find this post in your _posts directory - edit this post and re-build (or run with the -w switch) to see your changes! To add new posts, simply add a file in the _posts directory that follows the convention: YYYY-MM-DD-name-of-post.ext.

»
Author's profile picture mariom on thriller, comedy, and horror