Pierwszy wpis

Stało się. W końcu. Kolejny raz mam zamiar prowadzić bloga. Miejmy nadzieję, że ten będzie żył dłużej niż wcześniejsze. W tym poście dowiesz się o czym chcę pisać, czemu flatpress i może czegoś więcej ;)

[more]

O czym?

Mam zamiar poruszać tu tematy związane ściśle, bądź mniej z Linuksem, moimi przygodami z programowaniem, w którym stawiam dopiero pierwsze małe kroczki. Głównie będą to informacje o Funtoo[^1], którego od prawie roku używam na swoim komputerze, skryptach w {,ba,z}sh ;) i być może C(++).

Dla kogo?

Dla mnie, dla Ciebie, dla wszystkich. Mam nadzieję, że słowa wymęczone na mojej klawiaturze ktoś będzie czytał i przypadkiem okażą się pomocne. Czemu dla mnie? Uporządkowanie myśli, zapisanie jakiś spostrzeżeń, sposobu na rozwiązanie problemu – będę wiedział gdzie tego szukać.

Czemu flatpress?

Dobre pytanie. WP mi się znudził, jest ciężki i duży. To wbrew moim zasadom. Wybór padł przez przypadek – szybko przetestowałem i stwierdziłem, że się nada. Jak na razie jest dobrze, zobaczymy co będzie później. W razie czego widziałem gdzieś export wpisów do WP.

To tyle jeśli chodzi o moje pierwsze słowa, mam nadzieję, że zachęciłem Ciebie nimi na tyle, że kiedyś tu wrócisz. Jeśli macie jakieś pytania, propozycje, dobre słowo – piszcie w komentarzach albo na mój adres email lub xmpp dostępne na stronie “O mnie”.

[^1]: Gentoo z nowszym baselayout i portage używającym gita zamiast rsync, rozwijane przez twórcę Gentoo

*[{,ba,z}sh]: sh, bash, zsh  
*[WP]: WordPress <a href="#fnref:1" rev="footnote">↩</a>